
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6030
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.12910 | $1.29100 |
| 50 | $0.11652 | $5.82600 |
| 100 | $0.10516 | $10.51600 |
| 500 | $0.08327 | $41.63500 |
| 1000 | $0.08011 | $80.11000 |
| 3000 | $0.07724 | $231.72000 |
| 5000 | $0.07447 | $372.35000 |
| 10000 | $0.04377 | $437.70000 |
